Gunnebo, för ett säkrare byte!

​Under övergångsperioden kommer mängden kontanter i omlopp öka markant, både äkta och oäkta. För att upprätthålla en bra säkerhetsnivå och underlätta hanteringen av kontanter kan det vara lämpligt att komplettera din säkerhetsutrustning.

Vi rekommenderar att sedellampa och sedelbox installeras vid varje kassadisk. Sedellampan kontrollerar att inkommande sedlar är äkta och i sedelboxen kan de mottagna sedlarna som är ogiltiga förvaras. 

Gunnebo vill underlätta mynt- och sedelbytet för dig, och har därför satt ihop ett kick-off erbjudande till förmånligt pris. För 1340 kronor kan du nu säkra din kassa och personal, och spara 495 kronor.

Sedelbox

​Sedellampa SD 90

Sedelbox

IMG_3819.JPG

 

ord. pris 910 kronor
ord. pris. 925 kronor

Paketpris: 1340 kronor

Spara 495 kronor
​Detaljhandel

​Fredrik Stalebrant

+46 (0)10 209 52 15
Fredrik.Stalebrant@gunnebo.com

​Jan Edman

+46 (0)10 209 51 20
Jan.Edman@gunnebo.com

Niklas Danfors

+46 (0)10 209 51 16
Niklas.Danfors@gunnebo.com

Frank Engqvist

+46 (0)10 209 51 23
Frank.Engqvist@gunnebo.com

​Michael Anstrin

+46 (0) 10 209 52 29
Michael.Anstrin@gunnebo.com
​Bank

​Fredrik Doverot

46 (0) 10 209 52 32
Fredrik.Doverot@gunnebo.com
​Roger Lindell
+46 (0) 10 209 51 53
Roger.Lindell@gunnebo.com
​Jan Edman
+46 (0)10 209 51 20
Jan.Edman@gunnebo.com