Produkter som påverkas av mynt- och sedelbytet

​​Mynt- och sedelbytet resulterar i att ett antal av Gunnebos produkter behöver anpassas. Denna anpassning är unik för varje produkt. För att du som kund ska kunna bilda dig en uppfattning om vilket åtgärder din enhet står inför har vi ställt samman följande tabell:

 Content Editor ‭[3]‬

Sedelutrustning

Myntutrustning

​CM18

​Uppgraderas

​CDS

​Uppgraderas

Vertera

Uppgraderas

​Pelican

​Uppgraderas

​SafePay Generation 2

Uppgraderas

​Jetsort

​Uppgraderas

​SafePay Generation 1

​Byt ut

​Lac 11/16

​Uppgraderas

TCR Twinsafe

Byt ut

​LPC 2

​Uppgraderas

 

​CM 14

Rekommenderas att bytas ut

​Polar

​Uppgraderas

Cash Out

​​Byt ut

 

 

 

 

​Kontakta oss, för att boka din uppgradering eller ditt byte av enhet:

 

​Jan Edman

+46 (0)10 209 51 20
Jan.Edman@gunnebo.com
​Fredrik Stalebrant
+46 (0)10 209 52 15
Fredrik.Stalebrant@gunnebo.com

 

Frank Engqvist

+46 (0)10 209 51 23
Frank.Engqvist@gunnebo.com
​Niklas Danfors
+46 (0)10 209 51 16
Niklas.Danfors@gunnebo.com
​Michael Anstrin
+46 (0) 10 209 52 29
Michael.Anstrin@gunnebo.com

​Roger Lindell
+46 (0) 10 209 51 53
Roger.Lindell@gunnebo.com

 

​​Fredrik Doverot
46 (0) 10 209 52 32
Fredrik.Doverot@gunnebo.com